Ogłoszenia Duszpasterskie
  • Drukuj
  • Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 – 17.12.2023
II NIEDZIELA ADWENTU

15:30 – Nabożeństwo Adwentowe

Kolekta na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Kościół na Wschodzie.
Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać oraz osobom, które składają ofiarę na konto parafialne.

1. Zapraszam na Nieszpory Adwentowe w każdą Niedzielę Adwentu.

2. Wszystkie dzieci i starszych zapraszam na Roraty, codziennie o godzinie 17:00. Dzieci zapraszam z lampionami. W tym tygodniu w środę (13 grudnia) roraty o godzinie 18:00.

3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

4. Zachęcam wiernych do zachowania trzeźwości w Okresie Adwentu i do pielęgnowania zwyczajów adwentowych w rodzinach.

5. Zachęcam do sakramentu pokuty przed zbliżającymi się świętami. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. We wtorek o godzinie 17:00 Msza św. zbiorowa.

7. W piątek o godzinie 18:00 spotkanie Dzieci Maryi.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów. Zapraszam na spotkanie również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziewczynki, które pragną wstąpić do wspólnoty Dzieci Maryi.

9. W zakrystii są do nabycia kartki świąteczne i opłatki, a przed kościołem świece wigilijne Caritas w cenie 15zł i 7zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na cele charytatywne.

10. Można zamawiać Msze św. (intencje jubileuszowe i za zmarłych) na przyszły rok 2024.

11. Rodzicom i uczniom klas I szkól ponad podstawowych przypominamy, że ruszył 2-letni cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Warunkiem dopuszczenia do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie obecność na spotkaniach w ciągu tych 2 lat. Spotkania będą odbywać się w I piątki miesiąca o godzinie 18:00.

12. W przyszłą niedzielę (17 grudnia) przypadają urodziny papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

13. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

14. Wójt Gminy Świerklaniec Marek Cyl serdecznie zaprasza osoby samotne z terenu gminy Świerklaniec na coroczne spotkanie wigilijne, które odbędzie w piątek 22 grudnia br. w restauracji "Arachid" w Orzechu o godz. 12:00. Zapisy trwają do 15 grudnia. Można zapisać się telefonicznie w Urzędzie Gminy Świerklaniec oraz osobiście u sołtysa. Będzie także zapewniony bezpłatny transport w dniu spotkania. Dokładne godziny kursowania autobusu będą znane w przyszłym tygodniu i opublikowane na plakatach na terenie gminy.